Subsidie voor MKB’er die technologie inzet voor werknemer met arbeidsbeperking

Technologie helpt om mensen met een arbeidsbeperking te laten meedoen op de arbeidsmarkt. Vanaf nu kan MKB'er hier subsidie voor aanvragen.

Online marketeer in een rolstoel aan het werk

Technologie helpt om mensen met een arbeidsbeperking te laten meedoen op de arbeidsmarkt. Staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) stelt, mede op verzoek van de Tweede Kamer, subsidie beschikbaar aan mkb-bedrijven die hier werk van willen maken.

Het gaat bijvoorbeeld om een voorleesbril voor mensen die blind of slechtziend zijn. Of een exoskelet dat mensen ontlast bij het doen van fysiek werk. “Hoe meer ondernemers dergelijke technologische toepassingen omarmen, hoe meer mensen met een beperking mee kunnen doen. Daar wil ik bedrijven bij steunen”, aldus Nobel.

Inclusieve technologie

Werkgevers in het mkb kunnen subsidie aanvragen voor de helft van het totale bedrag dat zij investeren in inclusieve technologie voor hun medewerkers. De subsidieregeling is opgesteld naar aanleiding van een voorstel van Tweede Kamerlid Daan de Kort (VVD). Het maximale subsidiebedrag per bedrijf is € 25.000. In totaal is er € 2 miljoen beschikbaar.

Subsidie aanvragen

Mkb-bedrijven kunnen vanaf 1 oktober 2025 aanvragen indienen via Subsidie Inclusieve Technologie.

Steun HandicapNL

Ook als je een beperking hebt, wil je gewoon meedoen!  
Een opleiding volgen. Werken. Zelfstandig wonen. Helaas zit onze samenleving vol obstakels. Wij veranderen dat. HandicapNL strijdt voor echte kansen in werk, wonen en vrije tijd. Want iedereen verdient een doel in het leven – én de kans om dat waar te maken.
Help mee. Geef mensen met een beperking het zetje dat ze nodig hebben.

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte

  • Als eerste op de hoogte van nieuwe initiatieven
  • Lees inspirerende verhalen
  • Ontvang updates over hoe jij kunt helpen

Scroll naar boven